Jste zde

Domů » Východní pobřeží

Afandou

Návštěva Afandou

Ostrov Rhodos a pláž v Afandou

Afandou je jednou z největších obcí na ostrově Rhodos, najdete ji na východním pobřeží, asi 15 km od města Rhodos. Zároveň se zde nachází sídlo správních úřadů stejnojmenného svazku obcí, který tvoří ještě obce Archipolis a Kolymbia.

Idylické městečko má rozlehlou, dlouhou pláž, v jeho okolí můžete obdivovat bohatou faunu a flóru. Žijí tu lidé, kteří si udrželi i přes rozvoj cestovního ruchu v posledních desetiletích své tradiční zvyky a obyčeje.

Afandou

Rhodos - městečko Afandou

Afandou leží ve vnitrozemí, přibližně 2,5 kilometru od východního pobřeží ostrova Rhodos. Od moře není městečko vidět, a proto asi dostalo i svůj název – "afantis" znamená totiž v překladu "neviditelný". Neviditelné zůstalo Afandou naštěstí i pro masový turismus. Při dovolené tu většinou potkáte jen Řeky.

Velmi příjemné jsou procházky místními malebnými uličkami s obchody, které jsou hodně vzdálené obchodům v turistických oblastech. Doufejme, že si obec svou tradici zachová ještě hodně dlouho.

Pláž Afandou

Oblázková pláž Afandou, Rhodos

Pláž u Afandou na ostrově Rhodos je asi 4,5 km dlouhá (někteří průvodci uvádějí 2,5 km) a relativně široká. Pláž je převážně oblázková, některé úseky jsou písčité. Na pláž se dostanete podél východního pobřeží směrem na sever, po silnici vedoucí do Lindosu. Z této silnice se odbočí u vesnice Afandou. K pláži vede několik cest, ta první je u golfového hřiště, odsud pak vede paralelně s pláží silnice. Pláž si tak lze předem prohlédnout a najít si pěkné místečko k opalování.

Rhodos na FB

Afántou

23.07.2018 - 13:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 1.7 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.8 hPa

Lindos

23.07.2018 - 12:00

Clear skySoutheast, Light breeze, 2.5 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.0 hPa

Rhodos

23.07.2018 - 12:00

Clear skyWest, Moderate breeze, 6.7 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.