Jste zde

Domů » Východní pobřeží

Lindos

Návštěva Lindosu

Ostrov Rhodos a vesnice Lindos
Autor: Axiraa

Opravdová pastva pro oči se naskytne turistům, kteří přijíždějí do malebné vesnice Lindos na řeckém ostrově Rhodos. Oslnivý pohled na bílé domy ve tvaru kostek, které jsou rozesety po svahu, nahoře, vysoko nad vším se nachází akropole a na úpatí svahu modré moře s písečnou pláží. To je pohled, který zůstane v paměti návštěvníků ještě po dlouhou dobu.

Otevírací doby památek

Ostrov Rhodos s pevností St. Nikolas a majákem
Autor: bazylek100

Zde je přehled otevíracích dob nejvýznamnějších turistických atrakcí na řeckém ostrově Rhodos. Stav je k červnu 2013, vždy je uvedena památka, poté otevírací doba a nakonec případné vstupné.

Město Rhodos

Archeologické muzeum, stará část města, otevřeno úterý až pátek 8:00 - 19:40 hodin, sobota až pondělí 9:00 - 15:40 hodin (mimo sezónu jen do 14:30, v pondělí zavřeno), vstupné 6 euro.

Lindos a akropole

Rhodos - Lindos
Autor: Axiraa

Vesnice Lindos na řeckém ostrově Rhodos je známá díky středověké akropoli, které je především v letní sezóně opravdu hojně naštěvována turisty. Při cestě na akropoli můžete navštívit obchůdky se suvenýry nebo si od pouličních prodavačů koupit ručně dělané ubrusy. Ceny za ně jsou většinou přehnané, ale i zde se dá smlouvat.

Pláže v okolí Lindosu

Rhodos - pláž nedaleko městečka Lindos

Pláž u městečka Lindos je na nádherném místě a nabízí se z ní krásný výhled na lindoskou akropoli. V sezóně je tato pláž celkem přeplněná. Jedná se o písčitou pláž, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. V okolí pláže je možné navštívit několik taveren.
Na druhé straně akropole leží malá zátoka St. Paulus s pláží. Také odsud je pěkný výhled na kopec s akropolí. Z této pláže je to jen několik set metrů do centra městečka.

Lindos

Lindos a Akropole
Autor: Jelle Drok

Kdo tráví dovolenou na ostrově Rhodos, stoprocentně musí navštívit vesničku Lindos. Od města Rhodos je vzdálena asi 55 km. Nachází se na idylickém místě – na skále, kde také stojí akropole Lindos. Protože je to oblíbený turistický cíl, zhruba od 10 do 16 hodin je to zde přeplněné turisty. I když Lindos žije především z příjmů z cestovního ruchu, zachoval si příjemnou atmosféru.

Rhodos na FB

Afántou

23.07.2018 - 13:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 1.7 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.8 hPa

Lindos

23.07.2018 - 12:00

Clear skySoutheast, Light breeze, 2.5 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.0 hPa

Rhodos

23.07.2018 - 12:00

Clear skyWest, Moderate breeze, 6.7 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.