Jste zde

Domů

Příroda

Návštěva Gennadi

Ostrov Rhodos a pláž u vesničky Gennadi

Gennadi je malá, typická vesnička řeckého ostrova Rhodos, pouze s několika sty obyvateli. Nachází se na východním pobřeží ostrova, na jih od Lindosu a asi 60 km od hlavního města Rhodos.

Soutěska Mallas

Rhodos a městečko Gennadi

Z obce Gennadi na východním pobřeží ostrova Rhodos se vydáte jižním směrem. Přibližně po dvou kilometrech narazíte po pravé straně cesty na ukazatel do obce Lachania. Jedná se o bývalou hlavní (šotolinovou) silnici a po té budete pokračovat až k dalšímu ukazateli.

Turistika a počasí

Motýlí údolí Petaloudes
Autor: dancing_triss

Celý ostrov Rhodos a především jeho vnitrozemí je ideální pro turistické výlety. Nejlepším období pro pěší turistiku je od začátku dubna do poloviny června a od září do října, kdy už není takové horko. Na jaře jsou ale výlety ještě o něco hezčí, protože můžete obdivovat právě kvetoucí přírodu.

Pefki

Rhodos - pláž a krajina vesnice Pefki

Lenošení, relaxace a dlouhé písečné pláže – to nabízí kopcovitá vesnička Pefki, jedna z nejkrásnějších a nejpopulárnějších obcí na jihu ostrova Rhodos. V místě vzdáleném jen 3 km od městečka Lindos můžete strávit příjemnou dovolenou s vodními sporty a nočním životem. V sousedních městech zase pro změnu můžete navštívit dávné památky.

Salakos, 2. část

Rhodos - pohoří Profitis Ilias
Autor: diffendale

Vesnička Salakos se na jaře a v létě "obléká" do pestrého šatu. Nejrůznější květiny zdobí okna, balkóny a především náves a vzduch voní tymiánem a bazalkou. Hezkou náves lemují taverny, bary a kavárny. V kavárně spatříte muže, jak hrají tavli (vrhcáby), popíjejí kávu a pohrávají si s komboloiou (řetízek nebo šňůrka s navlečenými korálky či dřevěnými kuličkami). Okamžitě poznáte, že náves postavili Italové.

Profilia

Rhodos - obec Profilia

Profilia je malá vesnice ve vnitrozemí, v jižní části ostrova Rhodos. Dostanete se sem po silnici z městečka Gennadi do Apolakkie. Několik kilometrů před Apolakkií odbočíte doprava a asi po 5 km přijedete do Profilie.
Profilia je velmi tichá a tradiční vesnice, která leží na jihu ostrova mezi obcemi Laerma a Mesanagros, asi 84 km od hlavního města Rhodos.

Pokud hledáte autentickou řeckou vesnici, která se nachází v nádherném prostředí, pak tu jste srdečně vítání. Malé bílé domky tady leží na úbočí hory Gerak.

Stránky

Rhodos na FB

Afántou

23.07.2018 - 13:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 1.7 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.8 hPa

Lindos

23.07.2018 - 12:00

Clear skySoutheast, Light breeze, 2.5 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.0 hPa

Rhodos

23.07.2018 - 12:00

Clear skyWest, Moderate breeze, 6.7 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.