Jste zde

Domů

Jídlo a pití

Kalavarda, 2. část

Kalavarda - nedaleká pláž

Přímo na pláži se nachází "kitová" stanice Meltemi Kiteboarding s lehátky, slunečníky a se skvělou atmosférou. Můžete si zde zapůjčit i potřebné vybavení nebo se zúčastnit kursu pro začátečníky.

Připraven je i záchranný člun, který se stará právě o bezpečnost všech začátečníků v hlubokých vodách.

Pokud dostanete hlad, určitě navštivte plážový restaurant Sea House, který nabízí pod vedením svého majitele Lefterise vynikající, čerstvé řecké pokrmy, a to za poměrně příznivou cenu.

Kafenia a taverny

Kafenion na ostrově Rhodos
Autor: docnic

Stejně jako taverna je i kafenion, a to hlavně na venkově, v životě Řeků důležitý. V kafeniu se Řekové setkávají přes den a v taverně většinou navečer. V tavernách také jedí, ale hlavním důvodem k jejich návštěvám je setkání s přáteli a rodinou.

Většinou se sedí u velkého stolu a pokud přijde někdo později, ihned se přistaví další stůl. Hostitel nanosí ke stolu mnoho menších pokrmů a každý u stolu si pak může vybírat, na co má chuť. U jídla se mluví a diskutuje. Hosté většinou nepřicházejí dřív než v devět hodin večer.

Rhodos a nápoje

Ouzo v láhvi
Autor: borkur.net

Typickými nápoji na ostrově Rhodos jsou především ouzo, metaxa, víno Retsina a pálenka souma. Řekové také velmi rádi pijí kávu, a to ve všech variantách. Její oblíbenou variantou je frappé, tedy ledová káva.

Vesnička Siana

Rhodos - kostel Agios Panteleimon ve vesnici Siana

Siana je horská vesnice ležící jihovýchodně od obce Atavyros, na západě dodekanského ostrova Rhodos. Nachází se asi 80 km od hlavního města Rhodos, mezi vesnicí Embonas a hradem Monolithos na úpatí hory Akramitis, která je druhým nejvyšším vrcholem na ostrově (825 m). Místní život se zde po celé generace nezměnil, a Siana je tak skvělé místo, které stojí za návštěvu.

Plimiri

Rhodos - pláž u osady Plimiri

Plimiri je malá osada na východním pobřeží, na jihu ostrova Rhodos. Z hlavní silnice vedoucí do obcí Kattavia a Prassonissi se odbočí doleva (odbočka je značená) a asi po 2,5 km dojedete na místo.

Psinthos

Psinthos, Rhodos

Městečko Psinthos s téměř 1000 obyvateli leží ve vnitrozemí ostrova Rhodos, v malém údolí. Nejlépe se sem dostanete z města Faliraki přes obec Kalithii. Cesta je dlouhá asi 16 km. Mnoho turistů touto vesnicí jen projíždí při cestě do "Údolí motýlů".

Stránky

Rhodos na FB

Afántou

23.07.2018 - 13:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 1.7 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.8 hPa

Lindos

23.07.2018 - 12:00

Clear skySoutheast, Light breeze, 2.5 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.0 hPa

Rhodos

23.07.2018 - 12:00

Clear skyWest, Moderate breeze, 6.7 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.