Jste zde

Domů

Památky

Návštěva Lindosu

Ostrov Rhodos a vesnice Lindos
Autor: Axiraa

Opravdová pastva pro oči se naskytne turistům, kteří přijíždějí do malebné vesnice Lindos na řeckém ostrově Rhodos. Oslnivý pohled na bílé domy ve tvaru kostek, které jsou rozesety po svahu, nahoře, vysoko nad vším se nachází akropole a na úpatí svahu modré moře s písečnou pláží. To je pohled, který zůstane v paměti návštěvníků ještě po dlouhou dobu.

Horské vesnice, 2. část

Pokud se vydáte k místnímu kostelu Fountoukli, dojdete ke kulaté vodní nádrži o průměru 30 metrů. Jedná se o největší nádrž na ostrově, ve které žije ryba gizani – jediná sladkovodní ryba na ostrově. Pokud se chcete dobře najíst, zajděte si do některé z místních taveren.

Eleousa se však proslavila byzantským kostelem sv. Mikuláše, který stojí uprostřed piniového lesa. Kostel nechal postavit vysoce postavený úředník po smrti svých tří dětí. Interiér kostela z počátku 15. století byl vyzdoben freskami a ikonami.

Istrios

Horské vesnice, 1. část

Apollona

Apollona je typická horská vesnička na řeckém ostrově Rhodos. Mnoho průvodců se o ní vůbec nezmiňuje, což je ale velká chyba. Apollona leží v půli cesty mezi místy Perma a Embona. Byla pojmenována po svatyni boha Apollóna, která tam údajně v antickém období stála. Svatyně však dodnes nebyla nalezena.

Dovolená v Lardosu

Rhodos a Lardos - nedaleká pláž

Vesnička Lardos s necelou tisícovkou obyvatel se rozkládá trochu dále od východního pobřeží řeckého ostrova Rhodos.

Leží spíše ve vnitrozemí, obklopená olivovníkovými a citronovníkovými háji, a úrodnými poli. Hlavní město Rhodos je vzdálené asi 50 km, letovisko Lindos cca 8 km.

V okolí obce se nachází velké množství černého žulového kamene, a tak byla vesnice pojmenována, stejně jako kámen, Lardos.

Návštěva Afandou

Ostrov Rhodos a pláž v Afandou

Afandou je jednou z největších obcí na ostrově Rhodos, najdete ji na východním pobřeží, asi 15 km od města Rhodos. Zároveň se zde nachází sídlo správních úřadů stejnojmenného svazku obcí, který tvoří ještě obce Archipolis a Kolymbia.

Idylické městečko má rozlehlou, dlouhou pláž, v jeho okolí můžete obdivovat bohatou faunu a flóru. Žijí tu lidé, kteří si udrželi i přes rozvoj cestovního ruchu v posledních desetiletích své tradiční zvyky a obyčeje.

Návštěva Lachanie

Ostrov Rhodos s pláží u vesnice Lachania

Malá obec Lachania je vesnicí na řeckém ostrově Rhodos, kterou určitě stojí za to navštívit. Nachází se asi 10 km od Gennadi. Stejně jako mnoho obcí na ostrově Rhodos je rozptýlená a její centrum leží několik km od pláže, ve vnitrozemí, obklopené úrodnou kopcovitou krajinou.

Stránky

Rhodos na FB

Přihlášení

Afántou

27.03.2015 - 02:00

Light rain showersEast-southeast, Strong breeze, 11.5 m/s15°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1013.8 hPa

Lindos

26.03.2015 - 23:00

Rain showersEast-southeast, Strong breeze, 11.8 m/s16°C

2.6 mm srážek

Tlak: 1015.4 hPa

Rhodos

27.03.2015 - 02:00

Rain showersSoutheast, Strong breeze, 11.3 m/s16°C

1.6 mm srážek

Tlak: 1013.9 hPa

Předpověď počasí na yr.no.