Jste zde

Domů

Památky

Horské vesnice, 1. část

Apollona

Apollona je typická horská vesnička na řeckém ostrově Rhodos. Mnoho průvodců se o ní vůbec nezmiňuje, což je ale velká chyba. Apollona leží v půli cesty mezi místy Perma a Embona. Byla pojmenována po svatyni boha Apollóna, která tam údajně v antickém období stála. Svatyně však dodnes nebyla nalezena.

Dovolená v Lardosu

Rhodos a Lardos - nedaleká pláž

Vesnička Lardos s necelou tisícovkou obyvatel se rozkládá trochu dále od východního pobřeží řeckého ostrova Rhodos.

Leží spíše ve vnitrozemí, obklopená olivovníkovými a citronovníkovými háji, a úrodnými poli. Hlavní město Rhodos je vzdálené asi 50 km, letovisko Lindos cca 8 km.

V okolí obce se nachází velké množství černého žulového kamene, a tak byla vesnice pojmenována, stejně jako kámen, Lardos.

Návštěva Afandou

Ostrov Rhodos a pláž v Afandou

Afandou je jednou z největších obcí na ostrově Rhodos, najdete ji na východním pobřeží, asi 15 km od města Rhodos. Zároveň se zde nachází sídlo správních úřadů stejnojmenného svazku obcí, který tvoří ještě obce Archipolis a Kolymbia.

Idylické městečko má rozlehlou, dlouhou pláž, v jeho okolí můžete obdivovat bohatou faunu a flóru. Žijí tu lidé, kteří si udrželi i přes rozvoj cestovního ruchu v posledních desetiletích své tradiční zvyky a obyčeje.

Návštěva Lachanie

Ostrov Rhodos s pláží u vesnice Lachania

Malá obec Lachania je vesnicí na řeckém ostrově Rhodos, kterou určitě stojí za to navštívit. Nachází se asi 10 km od Gennadi. Stejně jako mnoho obcí na ostrově Rhodos je rozptýlená a její centrum leží několik km od pláže, ve vnitrozemí, obklopené úrodnou kopcovitou krajinou.

Otevírací doby památek

Ostrov Rhodos s pevností St. Nikolas a majákem
Autor: bazylek100

Zde je přehled otevíracích dob nejvýznamnějších turistických atrakcí na řeckém ostrově Rhodos. Stav je k červnu 2013, vždy je uvedena památka, poté otevírací doba a nakonec případné vstupné.

Město Rhodos

Archeologické muzeum, stará část města, otevřeno úterý až pátek 8:00 - 19:40 hodin, sobota až pondělí 9:00 - 15:40 hodin (mimo sezónu jen do 14:30, v pondělí zavřeno), vstupné 6 euro.

Návštěva Kattavie

Ostrov Rhodos s obcí Kattavia

Kattavia je nejjižnější obec na řeckém ostrově Rhodos. Leží na křižovatce, kde se setkávají silnice spojující východní a západní pobřeží. Obec se nachází v údolí ohraničeném kopci, její obyvatelé se živí hlavně zemědělstvím a chovem zvířat.

Stránky

Rhodos na FB

Přihlášení

Afántou

24.04.2014 - 03:00

FairSoutheast, Light air, 0.9 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1012.0 hPa

Lindos

24.04.2014 - 03:00

Clear skyEast-northeast, Light breeze, 2.9 m/s18°C

0 mm srážek

Tlak: 1011.9 hPa

Rhodos

24.04.2014 - 03:00

Partly cloudyEast-southeast, Light breeze, 3.2 m/s18°C

0 mm srážek

Tlak: 1012.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.