Jste zde

Domů » Východní pobřeží

Kalithea

Lázně Kalithea

Rhodos - část lázní Kalithea
Autor: Sarah Gadd

Termální lázně Kalithea se nacházejí na jih od hlavního města Rhodos, na okraji uzavřeného zálivu. Italská budova termálních lázní, exotická vegetace a moře vytvářejí dohromady scénérii skoro jako z filmu.

Možná, že právě krása a idyla tohoto místa byla inspirací pro filmová natáčení, jako například epizody "Dovolená na ostrově Rhodos“ z kriminálního seriálu "Hercule Poirot“ nebo části filmu "Děla z Navaronne“.

Otevírací doby památek

Ostrov Rhodos s pevností St. Nikolas a majákem
Autor: bazylek100

Zde je přehled otevíracích dob nejvýznamnějších turistických atrakcí na řeckém ostrově Rhodos. Stav je k červnu 2013, vždy je uvedena památka, poté otevírací doba a nakonec případné vstupné.

Město Rhodos

Archeologické muzeum, stará část města, otevřeno úterý až pátek 8:00 - 19:40 hodin, sobota až pondělí 9:00 - 15:40 hodin (mimo sezónu jen do 14:30, v pondělí zavřeno), vstupné 6 euro.

Lázně Kalithea, 2. část

Rhodos - část prostor termálních lázní Kalithea
Autor: Axiraa

Od hlavního vchodu lázeňského zařízení Kalithea se člověk dostal rozličnými cestami s kamennými mozaikami až na kruhové náměstí s kašnou a polokruhovým atriem. Odtud byla voda dále vedena až do lázeňského zařízení. Centrem byla rotunda, jejíž klenba uchvátila návštěvníky svojí uměleckou výzdobou. Zde se stékala voda ze šesti pramenů.

Lázně Kalithea, 1. část

Rhodos - část prostor termálních lázní Kalithea
Autor: Axiraa

Termální lázně Kalithea se nacházejí směrem na jih od města Rhodos, na okraji uzavřeného zálivu. Italská budova termálních lázní, exotická vegetace a moře vytvářejí dohromady scénérii jako z filmu. Možná, že krása a idyla tohoto místa byla inspirací pro filmy jako je například "Dovolená na ostrově Rhodos" z kriminálního seriálu "Hercule Poirot" nebo části filmu "Děla z Navaronne".

Pláž Kalithea

Pláž Kalithea na Rhodosu

Termální prameny letoviska Kalithea si vychutnával již římský císař Augustus. Nechal zde vybudovat termální lázně, které se nacházejí jižně od těch současných. V blízkosti ležící pláž Kalithea Thermal vítá své návštěvníky "arabskou" atmosférou, kterou doplňuje mnoho palem a vytvářejí tak příjemné "zelené" prostředí.

Tato pláž severní části východního pobřeží ostrova Rhodos je jediným oficiálním místem pro potápění. U pláže proto kotví lodě místních potápěčských škol. Tato zátoka je atraktivní také pro potápěče amatéry.

Kalithea

Kalithea u moře, ostrov Rhodos

Kalithea leží na pobřeží u hlavní silnice z města Rhodos do Faliraki (z Rhodosu je to asi 10 kilometrů). V místě je několik hotelů (nejznámější jsou Esperos Village, Esperides, Calypso, Blue Sea, Palladium nebo Rodos Royal).
Nedávno byla dokončena oprava termálních lázní. V objektu se nachází také muzeum a konají se zde různé výstavy. Středem celého objektu je velký bazén zastřešený kopulí. V celém areálu jsou vysazeny palmy a mnoho jiných rostlin.

Rhodos na FB

Afántou

17.06.2018 - 13:00

Rain showersSouth-southeast, Light breeze, 2.7 m/s25°C

0.6 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Lindos

17.06.2018 - 12:00

FairSouth-southeast, Light breeze, 2.1 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.4 hPa

Rhodos

17.06.2018 - 13:00

Clear skyWest, Light breeze, 2.8 m/s23°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Předpověď počasí na yr.no.