Jste zde

Domů

Historie

Letovisko Kolymbia, 1. část

Pobřeží u letoviska Kolymbia na Rhodosu
Autor: James Bird

Kolymbia je turistické letovisko na východním řeckého pobřeží ostrova Rhodos, mezi městy Faliraki a Lindos, asi 4 km jižně od Afandou.

Původní obec byla založena v průběhu italské okupace, a to kolem roku 1935. Její původní název byl San Benedetto, a teprve v roce 1961 byla obec přejmenována na Kolymbii.

Návštěva Lindosu

Ostrov Rhodos a vesnice Lindos
Autor: Axiraa

Opravdová pastva pro oči se naskytne turistům, kteří přijíždějí do malebné vesnice Lindos na řeckém ostrově Rhodos. Oslnivý pohled na bílé domy ve tvaru kostek, které jsou rozesety po svahu, nahoře, vysoko nad vším se nachází akropole a na úpatí svahu modré moře s písečnou pláží. To je pohled, který zůstane v paměti návštěvníků ještě po dlouhou dobu.

Návštěva Afandou

Ostrov Rhodos a pláž v Afandou

Afandou je jednou z největších obcí na ostrově Rhodos, najdete ji na východním pobřeží, asi 15 km od města Rhodos. Zároveň se zde nachází sídlo správních úřadů stejnojmenného svazku obcí, který tvoří ještě obce Archipolis a Kolymbia.

Idylické městečko má rozlehlou, dlouhou pláž, v jeho okolí můžete obdivovat bohatou faunu a flóru. Žijí tu lidé, kteří si udrželi i přes rozvoj cestovního ruchu v posledních desetiletích své tradiční zvyky a obyčeje.

Filerimos a historie, 2. část

Byl vybudován přestavbami kaplí od roku 1480 až do roku 1505 a je vystavěn v pro Rhodos netypickém slohu. Na čtyřech sloupech je opřená kopule, uvnitř kostela se částečně zachovala vzácná mramorová podlaha.

Při pokračování vaší prohlídky narazíte rovněž na zbytky opevnění z doby byzantské, opevnění bylo vybudováno pro ochranu celého areálu proti nepřátelům, protože Filerimos byl strategicky velmi významným bodem nejen pro rytíře, ale také pro Turky. V roce 1306 si zde zřídil sultán Sulejman své hlavní sídlo.

Filerimos a historie, 1. část

Ostrov Rhodos a kopec Filerimos

Filerimos je název 267 metrů vysokého kopce na řeckém ostrově Rhodos, cca 8 km jihozápadně od hlavního města Rhodos. S mnoha ruinami z různých historických období je dnes oblíbeným cílem turistických výletů.

Čtyři kilometry dlouhá cesta na vrchol kopce je bohatá na zatáčky a je obklopena vzrostlými stromy po celé své délce. Díky vysokým stromům, poskytujícím dostatek stínu, je tato cesta velmi vhodná i pro pěší výlet. Podél cesty vás budou lákat rozmanité vůně místních bylinek.

Klášter Moni Tsambika

Rhodos - klášter Moni Tsambika

Klášter Moni Tsambika se nachází na kopci mezi obcemi Kolymbia a Archangelos na východě ostrova Rhodos. Jeho založení vysvětluje legenda o tom, jak rybáři našli na pláži Tsambika ikonu. Tito poctiví lidé pátrali v dalších částech byzantské říše po jejím majiteli, aby ji mohli vrátit.

Zjistili, že stejná ikona zmizela z kostela na ostrově Kypr. Dovezli ji tedy zpátky na její původní místo. Rybáři však nemohli uvěřit svým vlastním očím, když na druhý den našli ikonu opět na pláži Tsambika.A to se opakovalo hned několikrát.

Stránky

Rhodos na FB

Afántou

23.07.2018 - 13:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 1.7 m/s33°C

0 mm srážek

Tlak: 1004.8 hPa

Lindos

23.07.2018 - 12:00

Clear skySoutheast, Light breeze, 2.5 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.0 hPa

Rhodos

23.07.2018 - 12:00

Clear skyWest, Moderate breeze, 6.7 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1005.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.