Jste zde

Domů

Západní pobřeží

Dovolená ve Fanes

Pohled na pláž Fanes na ostrově Rhodos
Autor: Bladeflyer

Fanes je malá obec na západním pobřeží řeckého ostrova Rhodos.

Z hlavního města Rhodos se sem dostanete po západní pobřežní silnici, jen 2 km za obcí Soroni.

V roce 2010 dostal malíř Loukas Nikolitsis nápad barevně proměnit místní jádro své rodné vesničky.

Loukas toho po světě hodně nacestoval, ale ze zdravotních důvodů se pak musel vrátit domů.

Pláž Ixia

Ixia je jedním z prvních prázdninových středisek, která byla speciálně postavená kvůli cestovnímu ruchu na ostrově Rhodos. Najdete ji na na severozápadním cípu tohoto řeckého ostrova.

Je to poměrně klidné letovisko s mnoha vynikajícími hotely, které jsou většinou umístěné v upravených zahradách a mají své bazény.

Otevírací doby památek

Ostrov Rhodos s pevností St. Nikolas a majákem
Autor: bazylek100

Zde je přehled otevíracích dob nejvýznamnějších turistických atrakcí na řeckém ostrově Rhodos. Stav je k červnu 2013, vždy je uvedena památka, poté otevírací doba a nakonec případné vstupné.

Město Rhodos

Archeologické muzeum, stará část města, otevřeno úterý až pátek 8:00 - 19:40 hodin, sobota až pondělí 9:00 - 15:40 hodin (mimo sezónu jen do 14:30, v pondělí zavřeno), vstupné 6 euro.

Filerimos a historie, 2. část

Byl vybudován přestavbami kaplí od roku 1480 až do roku 1505 a je vystavěn v pro Rhodos netypickém slohu. Na čtyřech sloupech je opřená kopule, uvnitř kostela se částečně zachovala vzácná mramorová podlaha.

Při pokračování vaší prohlídky narazíte rovněž na zbytky opevnění z doby byzantské, opevnění bylo vybudováno pro ochranu celého areálu proti nepřátelům, protože Filerimos byl strategicky velmi významným bodem nejen pro rytíře, ale také pro Turky. V roce 1306 si zde zřídil sultán Sulejman své hlavní sídlo.

Filerimos a historie, 1. část

Ostrov Rhodos a kopec Filerimos

Filerimos je název 267 metrů vysokého kopce na řeckém ostrově Rhodos, cca 8 km jihozápadně od hlavního města Rhodos. S mnoha ruinami z různých historických období je dnes oblíbeným cílem turistických výletů.

Čtyři kilometry dlouhá cesta na vrchol kopce je bohatá na zatáčky a je obklopena vzrostlými stromy po celé své délce. Díky vysokým stromům, poskytujícím dostatek stínu, je tato cesta velmi vhodná i pro pěší výlet. Podél cesty vás budou lákat rozmanité vůně místních bylinek.

Klášter Skiadenis

Rhodoský klášter Skiadenis

Klášter Skiadenis (Moni Skiadi) se nachází u západního pobřeží řeckého ostrova Rhodos. Při příjezdu od obce Mesanagros budete pokračovat ještě asi 4 km po částečně velmi špatné polní cestě a při příjezdu od západního pobřeží ještě asi 7 km z Apolakkie až dojedete ke klášteru.

Klášter byl postaven na plošině vysoko nad západním pobřežím. Jeho název je odvozen od názvu kopce Skiadi, na kterém klášter stojí. Doslovný překlad znamená "Dávající stín".

Stránky